شب و روز در درنا موزیک!
لمس یا کلیک کنید!
امیر علی
97 نمایش
0

امیر علی

بیوگرافی :

تولد

امیرعلی نورایی خواننده خوش صدا و مشهور پاپ ایران متولد ۲۷ اردیبهشت سال ۱۳۶۴ است.

 

تحصیلات

امیرعلی در رشته کامپیوتر تحصیل کرده است.

 

شروع کار

امیرعلی ابتدا کار آهنگسازی را انجام میداد و خوانندگی را به طور حرفه ای از سال ۱۳۸۷ آغاز کرد. بهترین آهنگ های او نمی فهممت امیرعلی چند آلبوم و ده ها تک آهنگ را تاکنون منتشر کرده است.آشنایی با ادبیات کلاسیک و آثار شعرای معاصر در سنین ۱۲ تا ۱۶ سالگی او را به سمت سرزمین کلمات سوق داد.
به علت علاقه شخصی به ریاضیات و فیزیک مشغول به تحصیل در رشته ریاضی در دبیرستان علامه طبابایی شد و در کنار آن وقت به نوشتن داستان های کوتاه و شعر نو و دلنوشته هایی از این قبیل می گذراند.روز های پر از سوال نوجوانی و هم صحبتی با اساتید مختلف ادبیات , نوشتن را به دغدغه ای جدی برای او مبدل ساخت و هنر را راهی برای بیان تفکر و احساسات قلبی در فضایی عاری از اختلافات طبقاتی انتخاب کرد.

دوستی با نیما علامه دهر (خواننده اهنگساز و نوازنده ی پیانو ) برایش پنجره ای به دنیای جادویی موسیقی گشود و ثمره این دوستی آشنایی با ساز های گیتار و پیانو و مهمتر از آن به یافتن راهی برای ارتباط بین واژه ها و اصوات انجامید و نوشته های او غالب دیگری به خود گرفت.شکل تازه ای از بی قانونی در انتخاب و چیدمان کلمات که در نظام مشخص قرار میگیرد و از ملودی تاثیر می پذیرد.قبولی در رشته مهندسی صنایع و سال های دانشکده باعث جدایی او از مسیز تازه اش نشد.قطعه نگران نباش که به عنوان اولین تک آهنگ امیرعلی بهادری در تابستان ۱۳۹۱ منتشر شد راوی داستان کاینات است که از یک قانون کلی پیروی می کند : این قدرت ذهن است که خواستن ها را به شدن ها تبدیل می کند.
انتشار قطعه بی خداحافظی در زمستان ۱۳۹۲ با استقبال خوبی روبرو شد .ترانه ای که کاملا انتظاعی به بیان حقیقتی تلخ و پنهان در رزق و برق جامعه می پردازد.

 

آثار

آلبوم

خط و نشون

روزای محرم

سر به سرم نذار

خدا

یه مشت خاطره

 

تک آهنگها

نفهمیدمت

اخرین دفعه

غرور لعنتی

هوای بد تهران

عشق

جوانه سرخ

هوائیه دلم

حالا که نیستی

کم استخاره کن

آخرین پست های اینستاگرام امیر علی
مشاهده همه ی پست های اینستاگرام امیر علی
نظرات

ناشناس
در : ۱۳۹۵/۰۵/۲۴ - ۱:۵۹ قبل از ظهر
پاسخ به این نظر

عاشقشم خیلی باحاله هم صداش هم تیپش لطفا همه اهنگهاش رو بزارید مرسی :msmoke:

۱
۰
شب و روز در درنا موزیک ، لمسش کن!
بستن